Billy Reil

  42 views




Title History

 

  • JAPW (Jersey All Pro Wrestling) Tag Team titles w/Trent Acid defeating Kane D & Homicide (January 29, 1999);
  • ISPW (New Jersey) Light Heavyweight title defeating Flash Wheeler (March 20, 1999);
  • JAPW (Jersey All Pro Wrestling) Light Heavyweight title defeating O-Dogg (August 29, 1999);
  • ISPW (New Jersey) Light Heavyweight title defeating Judas Young & Ryan Wing in a Three Way Match (April 14, 2000);
  • JCW (Jersey Championship Wrestling) Light Heavyweight title defeating Dave Grecco (September 7, 2001);
  • ICW (Impact Championship Wrestling) Super Junior title defeating Abunai & Low Rida & Rob Eckos in a 4-WAY (March 15, 2003);
  • USAP United States Heavyweight title defeating Slyk Wagner Brown (September 26, 2003);
  • USAP Tag Team titles w/Mike Tobin defeating Christopher Street Connection (April 15, 2005);

 

Career Highlights