Kevin Knight

  11 views



Title History

 

  • NWA New Jersey Heavyweight title (1999) (2);
  • IWF American title defeating Steve Corino (March 20, 1999);
  • IWF American title presented title by Steve Corino (October 23, 1999);
  • IWF Heavyweight title defeating Twiggy Ramirez (May 6, 2000);
  • JCW Television title (2000);
  • EWA (New Jersey) Heavyweight title (2000);
  • IWF Heavyweight title defeating Roman (April 28, 2001);
  • IWA (PA) Tag Team titles w/Dylan Night (2001);
  • IWA (PA) Tag Team titles w/Dylan Night (2002);
  • IWF Heavyweight title defeating Biggie Biggs (March 22, 2003);
  • IWF Commissioner’s Cup Tag Tournament Winner w/Fred Sampson (2004);
  • IWF Tag Team titles w/Dangerous Dan McGuire defeating Shawn Donavan & Travis Blake (October 23, 2004);

 

Career Highlights