Profile last updated by:

Larry O’Dea

Title History

 

  • NWA Florida Tag Team titles w/Ron Miller defeating Ole Anderson & Ron Garvin (August 5, 1971);
  • NWA Florida Tag Team titles w/Ron Miller defeating Bobby Duncum Sr. & Dick Murdoch (November ??, 1971);
  • NWA Florida Tag Team titles w/Ron Miller defeating Frank Monte & Mike York (December 22, 1971);
  • NWA Florida Tag Team titles w/Ron Miller defeating Infernos (Febuary 15, 1972);
  • NWA Tennessee Tag Team titles w/Ron Miller defeating Al Greene & Don Wright (May 19, 1972);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Ron Miller defeating Don Carson & Dick Dunn (March 30, 1973);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Ron Miller defeating Hito Tojo & Hiro Tojo (Febuary 8, 1974);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Ron Miller defeating Original Mr. Wrestling & Bobby Shane (July 5, 1974);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Bobby Hart defeating Steve Rackman & Missouri Mauler (June 1, 1975);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Ed Wiskoski defeating Kevin Martin & Johnny Gray (September ??, 1976);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Rick Martel defeating Masa Saito & Ed Wiskoski (Febuary 18, 1977);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Ron Miller defeating Bugsy McGraw & Butcher Brannigan (May 2, 1977);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Bobby Hart defeating ????????? (March 3, 1978);
  • NWA Austra Asian Tag Team titles w/Mario Milano defeating Les Roberts & Butcher Brannigan (October 1, 1978);
  • NWA (New Zealand) British Empire/Commonwealth Heavyweight title defeating Ron Miller (July 14, 1980);
  • NWA Australasian Tag Team titles w/Ripper Collins defeating ?????????? (????, 1983);
  • NWA (New Zealand) British Empire/Commonwealth Heavyweight title defeating Rick Rickard (????, 1983);

 

Career Highlights