Suicide

  34 views


Title History

 

  • TWA American title defeating Cletus Johnson (June 24, 2006);

 

Career Highlights

 

  • 2003: Jeremy “Suicide” Adkins started out as a interviewer..
  • August 13, 2005–TWA Revolt: Jeremy Adkins was attacked by Black Thorne with a lead pipe
  • February 26, 2005–TWA Revolt: Primetime Punisher (debut) & Thunder defeated The Thornes..
  • ~~~After the match, The Primetime Punisher and Thunder had a falling out..
  • March 31, 2006–TWA Revolt: The Primetime Punisher defeated Thunder in a Ladder match to gain TWA Ownership..
  • June 24, 2006–TWA Revolt: Debuted as Suicide defeating Raef..
  • June 24, 2006–TWA Revolt: The Primetime Punisher beat Cletus Johhson for the American championship..
  • August 12, 2006–TWA Revolt: Suicide defeated Gravedigger to become #1 Contender for Ultraweight title..