Super Destroyers

  38 views

Title History

 

  • ECW (Eastern Championship Wrestling) Tag Team titles by winning a Tournament (June 23, 1992);
  • ECW (Eastern Championship Wrestling) Tag Team titles Johnny Hot Body & Chris Michaels (May 15, 1993);
  • House of Pain Wrestling League Tag Team titles defeating ???? & ???? (2005);

 

Career Highlights

 

  • A.J. Petrucci (as SD #1) & Doug Stahl (as SD #2) formed “The Super Destroyers” managed by Hunter Q. Robbins III in ECW..
  • June 23, 1992: The Super Destroyers #1 & #2 won a Tournament to be crowd the first ever ECW Tag Team Champions!
  • April 2, 1993: Larry Winters & Tony Stetson defeated The Super Destroyers to win the ECW Tag Team titles..
  • May 15, 1993: The Super Destroyers defeated Johnny Hot Body & Chris Michaels to win the ECW Tag Team titles..
  • May 15, 1993: Johnny Hot Body & Chris Michaels defeated The Super Destroyers to win the ECW Tag Team titles..
  • 1992: The Super Destroyers were the 1st two-time ECW Tag Team Champions and longest reign in ECW history..
  • 2005: The Super Destroyers won the House of Pain Tag Team titles in Hagerstown, Maryland (and never lost them)..
  • September 2006: Pro Wrestling Illustrated magazine (page 47), the Super Destroyers were voted the tag team of the year (1992).