Valiant Brothers

  110 views



Title History

 

  • WWA (Indianapolis) World Tag Team titles defeating Dick the Bruiser & Bruno Sammartino (January 5, 1974);
  • WWA (Indianapolis) World Tag Team titles defeating Dick the Bruiser & Bruno Sammartino (February 7, 1974);
  • WWWF (World Wide Wrestling Federation) Tag Team titles defeating Tony Garea & Dean Ho (May 8, 1974);
  • NWA Georgia Tag Team titles defeating Dean Ho & Ken Mantell (July 16, 1976);
  • NWA (San Francisco) World Tag Team titles defeating The Royal Kangaroos (December 4, 1976);
  • WWA (Indianapolis) World Tag Team titles defeating Moose Cholak & Paul Christy (February 12, 1977);
  • NWA (Florida) United States Tag Team titles [presumably recognized upon arrival] (January 1978);
  • WWA (Indianapolis) World Tag Team titles defeating Wilbur Snyder & Dominic Denucci (July 22, 1978);

 

Career Highlights